www.e-laboratoria.pl

Refraktometry PAL kieszonkowe

Refraktometry PAL kieszonkowe

PAL to refraktometr dosłownie kieszonkowy. Stworzony specjalnie dla zastosowań mobilnych, produkcyjnych, do szybkiej kontroli jakości. Szybkiej, nie znaczy niedokładnej!

Refraktometry PAL mają dokładność do 0.1%Brix i mogą obsługiwać skalę pomiarową: od 0 do 93%Brix. Są wodoszczelne, można je po pomiarze umyć pod bieżącą wodą. Możliwość pomiaru próbek o temp. do 100C z automatyczną kompensacją temperatury w całym zakresie czy automatyczna kalibracja wodą destylowaną to tylko nieliczne zalety tych małych lecz profesjonalnych refraktometrów.

Do unikalnych funkcji należy ELI czyli system ostrzegania przed zbyt intensywnym oświetleniem, mogącym zakłócić pomiar. Refraktometry standardowo wyposażone są w odczyt rzeczywistej temp. pomiaru, gniazdo ze stali nierdzewnej SUS, podświetlany LCD. Dostępne także w wersji z bezprzewodową transmisją danych (Bluetooth) i przyjaznym oprogramowaniem na urządzenia mobilne.

3 produkt(ów)

na stronę

 1. Refraktometr z modułem Bluetooth

  Refraktometry kieszonkowe PAL

  Dostępne oprogramowanie na system AndroidKomunikacja BluetoothATC - (Automatic Temperature Compensation) automatyczna kompensacja temperaturyELI - (External Light Interference) automatyczna kontrola intensywności światła zewnętrznegoIP65 - klasa szczelności IP65Wyświetlacz z podświetleniem

  Refraktometry PAL doskonaje sprawdzaja się przy pomiarach mobilnych oraz kontroli jakości na hali produkcyjnej i w terenie (np. podczas zbiorów owoców lub ich przewtórstwie). Posiadają rewelacyjny zakres kompensacji temperatury: od 10 do 100C. Wykonywane w róznych wersjach, pozwalają na objęcie zakresem pomiarowym każdego rodzaju próbki. Oprócz wartości mierzonej, dodatkowo na wyświetlaczu pokazywana jest temperatura mierzonej próbki. Dzięki niewielkim gabarytom oraz zasilaniu bateryjnemu, z łatwością mieści się w kieszeni. Kalibracja zwykłą, czystą wodą wodociągową oraz możliwość przemywania całego urządzenia strumieniem wody.

  • klasa szczelności IP65
  • wersja z modułem Bluetooth (opcja)
   • pamięć 100 pomiarów
   • komunikacja Bluetooth
   • zegar czasu rzeczywistego
   • oprogramowanie Android

  Wybrane modele posiadają wyświetlacz LCD z podświetleniem i gniazdo ze stali nierdzewnej SUS

  Zobacz więcej (19 pozycji) ...
 2. Refraktometry PAL specjalne

  Refraktometry PAL specjalne

  Dostępne oprogramowanie na system AndroidKomunikacja BluetoothATC - (Automatic Temperature Compensation) automatyczna kompensacja temperaturyELI - (External Light Interference) automatyczna kontrola intensywności światła zewnętrznegoIP65 - klasa szczelności IP65
  Promocja na refraktometry do miodu PAL-22S
  Cena netto: 705 zł (+23%VAT).
  Przesyłka kurierska: 25 zł (+23%VAT)
  Zadzwoń po więcej szczegółów: 12 261 95 00

  Refraktometry o skalach specjalnych umożliwiają podawanie wyniku bezpośrednio w wartościach stężenia lub innych parametrach fizycznych badanej substancji (np. temperatura zamarzania). Badanie refraktometryczne może więc w określonych warunkach z powodzeniem zastępować skomplikowane metody analityczne.

  • wszystkie modele są dostępne również w wersji Bluetooth dla Android lub iOS, z pamięcią 100 pomiarów i zegarem czasu rzeczywistego
  Zobacz więcej (10 pozycji) ...
 3. Bezinwazyjny miernik %Brix PAL-HIKARi

  Bezinwazyjny miernik %Brix PAL-HIKARi

  Możliwość programowaniaIP64 - klasa szczelności IP64Wyświetlacz z podświetleniem
  • bezinwazyjny, bezdotykowy pomiar %Brix
  • zastosowanie: jabłka, możliwe też inne duże owoce o cienkiej skórce
  • zakres pomiarowy: 10.0 do 18.0%Brix; 5 do 35°C
  • kwasowość ogólna
  • funkcja dopasowania charakterystyki (OFFSET)
  • rozdzielczość: 0.1%Brix; 0.1°C
  • dokładność: ± 0.5 %Brix; ± 1°C
  • zakres temperatur mierzonego produktu: 5 to 35°C (temp. musi być ustabilizowana)
  • wbudowany czujnik temperatury (podczerwień)
  • klasa szczelności: IP64


  Nowatorskie urządzenie do bezinwazyjnego pomiaru %Brix. Czujnik nie ma bezpośredniego kontaktu z owocem, jedynie głowica, stabilizująca jego położenie. Nie jest potrzebne krojenie lub wyciskanie soku. PAL-HIKARi wykorzystuje bliską podczerwień do wgłębnego lecz bezinwazyjnego pomiaru zawartości substancji stałych. Posiada funkcję OFFSET (automatyczne przeliczanie wyniku zgodnie z równaniem y=ax+b). Nie wymaga kalibracji, zawsze gotowy do pracy.

   

  Zobacz więcej ...

3 produkt(ów)

na stronę

Rekomendowani producenci