www.e-laboratoria.pl

Filtry membranowe

Filtry membranowe są filtrami powierzchniowymi (cząstki zatrzymywane są na powierzchni membran). Pory w filtrach membranowych są tak małe, że nawet rozproszone cząsteczki koloidalne i molekularne mogą być odfiltrowywane z cieczy i gazów. Filtry membranowe są to cienkie struktury polimeryczne o jednorodnych porach. Każdy cm2 powierzchni zawiera miliony porów. Objętość pustych przestrzeni wynosi 70-85% całej objętości membrany. Wpływa to na prędkość przepływu, która jest około 40 razy wyższa niż w filtrach konwencjonalnych. Są stabilne w temperaturach 125°C ÷ 180°C, a w warunkach beztlenowych nawet w wyższych.

6 produkt(ów)

na stronę

  1. Filtry membranowe NC

    Filtry membranowe NC

    NC - filtry membranowe z nitrocelulozy, nadają się do filtracji wodnych roztworów, odporne są na sterylizację suchym powietrzem 1250C i w autoklawie 1210C.

    Zobacz więcej (11 pozycji) ...
  2. Filtry membranowe CA

    Filtry membranowe CA

    CA - filtry membranowe z acetylocelulozy, nadaja się di filtracji roztworów wodnych i alkoholi, są hydrofobowe i można je wykorzystać do analizy gorących gazów do  temp. 1800C. Membrany te można sterylizować.

    Zobacz więcej (20 pozycji) ...
  3. Filtry membranowe CM

    Filtry membranowe CM

    CM - filtry membranowe z mieszaniny celulozowo-estrowej są idealne do analizy wagowej. Szczególnie nadają się do roztworów wodnych. Hydrofilowa membrana odporna jest na ogrzewanie do 1250C i może być sterylizowana w temp. 1210C.Do wyboru sterylne lub niesterylne, z kratka lub bez kratki.

    Zobacz więcej (17 pozycji) ...
  4. Filtry membranowe PE

    Filtry membranowe PE

    PE - filtry membranowe z poliestru, sa hydrofilowe i szczególnie nadają się m.in. do analizy pyłów, aerozoli.

    Zobacz więcej (17 pozycji) ...
  5. Filtry membranowe MV

    Filtry membranowe MV

    MV - filtry membranowe z mieszaniny celulozowo-estrowej, wzmocnionej poliestrową włókniną, posiadają podobne właściwości i znajdują podobne zastosowanie jak filtry CM, są jednak znacznie bardziej trwałe oraz wytrzymałe mechanicznie.

    Zobacz więcej (20 pozycji) ...
  6. Filtry membranowe TE

    Filtry membranowe TE

    Teflon / PTFE

    TE - filtry membranowe z PTFE, nadają się szczególnie do filtracji agresywnych mediów, są obojętne chemicznie wobec roztworów wodnych, organicznych, stężonych kwasów.. Mogą być uzywane do temp. 1450C.

    Zobacz więcej (23 pozycji) ...

6 produkt(ów)

na stronę

Rekomendowani producenci