www.e-laboratoria.pl

Komory symulacji warunków środowiskowych

23.10.2013 08:11

komory-twstow

 

Komory symulacji warunków środowiskowych stanowią niezwykle ważny element produkcji przemysłowej. Komory testów środowiskowych produkcji BINDER z rodziny MK, MKF, MKT oraz MKFT wyspecjalizowane są w osiąganiu wymagających profili klimatycznych i stanowią pomocne narzędzie dla osób odpowiedzialnych za produkcję, zapewnienie jakości oraz postęp w testowaniu różnorodnych materiałów. Niezależnie od stosowanych norm EN, IEC, MIL lub indywidualnych wymogów, urządzenia charakteryzują się wysoką elastycznością oraz niezawodnością. Poszczególne serie urządzeń dostępne są w rozwiązaniach o różnych pojemnościach od 53 poprzez 115, 240 do 720 litrów, a ponadto komory o rozmiarze 115 i większym, wyposażone zostały standardową stabilną ramę montażową. Wszystkie urządzenia posiadają podgrzewane okno rewizyjne, wewnętrzne oświetlenie LED oraz szeroką przestrzeń dostępu, umożliwiającą łatwy załadunek komory. Za dobrze znanym, charakterystycznym czerwonym trójkątem BINDER, umieszczonym na froncie komory, kryje się prosty w obsłudze panel sterowania z ekranem LCD, wyposażony w wiele użytecznych funkcji programowania, jak np. pamięć 25 programów użytkownika oraz programowalne zabezpieczenie przed kondensacją.

 

mk-1

 

MK
Testy materiałowe z wysoką wydajnością chłodzenia

Komory testów środowiskowych serii MK przeznaczone są do prowadzenia cyklicznych badań temperaturowych. Pozwalają na wykonanie praktycznie wszystkich testów grzewczych i chłodniczych w zakresie temperatur od -40°C do +180°C, zachowując wysoką precyzję oraz wydajność.

 

MKT
Testy materiałowe z wysoką wydajnością chłodzenia oraz w skrajnie niskich temperaturach

Dzięki możliwościom osiągania skrajnie niskich temperatur do -70°C, urządzenia serii MKT znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie serie MK oraz MKF nie dawały sobie rady. Urządzenia tej serii charakteryzują się możliwościami gwałtownego nagrzewania oraz chłodzenia, spełniając najwyższe wymagania podczas prowadzenia badań w skrajnie niskich temperaturach oraz złożonych testach cyklicznych

 

 mkft

MKF
Testy materiałowe z wysoką wydajnością chłodzenia oraz ciśnieniowym nawilżaniem parą wodną

Poza szerokim zakresem temperatur roboczych od -40°C do +180°C, urządzenia serii MKF zostały dodatkowo wyposażone w układ nawilżania oraz automatyczny system zarządzania poborem wody. Wolny od dryftu pojemnościowy czujnik wilgotności jest odpowiedzialny za pomiar aktualnej wartości wilgotności względnej oraz zapewnia precyzyjne wyniki badań. Docelowe wartości temperatury i wilgotności w zakresie 10 - 98% RH są szybko osiągane, a następnie precyzyjnie utrzymywane w celu spełnienia nawet najbardziej wymagających profili przemian klimatycznych. Urządzenia serii MKF spełniają wymagania takich norm międzynarodowych jak EN, IEC czy MIL.

 

MKFT
Testy materiałowe z wysoką wydajnością chłodzenia, ciśnieniowym nawilżaniem parą wodną oraz w skrajnie niskich temperaturach

Najbardziej wszechstronne rozwiązanie wśród komór symulacji warunków środowiskowych, umożliwiające prowadzenie badań w zakresie temperatur od -70°C do +180°C oraz wyposażone w układ nawilżania uzyskujący wartości wilgotności od 10 - 98% RH. Elektronicznie sterowany system nawilżania i osuszania z pojemnościowym czujnikiem wilgotności
oraz innowacyjnym ciśnieniowym nawilżaniem parą wodną pozostają w pełni wykorzystane. Dynamiczna zmiana parametrów klimatycznych oraz możliwość gwałtownego nagrzewania i chłodzenia, samodzielnie pokrywają wymogi znormalizowanych złożonych badań klimatycz-nych, jak np. PPV 4017.

 

APT-COMTM
DataControlSystem oprogramowanie do prowadzenia wiernej dokumentacji

Jakość wszystkich urządzeń produkcji BINDER, została potwierdzona i rzetelnie udokumentowana podczas badań nad rozwojem serii MK, MKT, MKF oraz MKFT. System wyposażony jest w ciągły monitoring prowadzonych procesów i dokumentuje zgodność wykonywanych prac, zarówno w prostych pomiarach, jak i złożonych zadaniach. W celu łatwego transferu danych do komputera klasy PC, na którym można odczytać wyniki, stosowany jest kabel sieciowy. Z tego powodu, urządzenia produkcji BINDER, standardowo wyposażone są w interfejs Ethernet.

 

Jednorodne warunki klimatyczne dzięki technologii APT-lineTM

W celu uzyskania reprezentatywnych wyników, niezależnie od wielkości i ilości materiału wsadowego, komory symulacji warunków środowis-kowych BINDER, wykorzystują technologię APT-lineTM, która jest charakterystyczna dla urządzeń marki BINDER. Gorące powietrze jest wprowadzane w kierunku poziomym z obu stron komory wewnętrznej, a następnie może krążyć równomiernie w przestrzeni. Podstawową zaletą jest zapewnienie stałych warunków badań w całej przestrzeni użytkowej, a w konsekwencji uzyskanie wiarygodnych wyników nawet pod pełnym obciążeniem.

 

W naszym katalogu: Komory testów środowiskowych

 

   

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz sie do naszego Newsletter'a!
Wystarczy podać swój e-mail by otrzymywać ciekawe artykuły i porady poświęcone technice laboratoryjnej.

 
   
Opublikowane w: Recenzje sprzętu
Autor:

Daniel Kosman, na podstawie BINDER WORLD 2/2013

Rekomendowani producenci