www.e-laboratoria.pl

Miniaturowe refrakrometry przemysłowe

02.12.2013 15:01

Tanie refraktometry przemysłowe CM-BASE do sprawdzania parametrów produktu w czasie rzeczywistym, tzn. w trakcie jego produkcji, otwierają małym zakładom przemysłowych i firmom nową droge do automatyzacji pracy oraz do dodatkowego obniżenia kosztów. Cena nie jest juz teraz czynnikiem krytycznym. Refraktometry CM-BASE zostały zaprojektowane tak, by zachować wszystkie najważniejsze cechy sprzętu przemysłowego: wysoką trawałość oraz możliwość integracji z zewnętrznymi systemami sterowania i monitoringu.

 

Refraktometry przemysłoweTypowe metody analizy mikrobiologicznej pozwalają na wykonanie oznaczenia w czasie nie krótszym niż 24 godz. Systemy luminometryncze, oparte na wykrywaniu zawartych w bakteriach enzymów, umożliwiają uzyskanie wyniku już po kilkunastu sekundach. Jest to kolosalny postęp i droga do monitorowania stanu higieny kluczowych stanowisk i narzędzi niemal w czasie rzeczywistym.

Systemy luminometryczne wykorzystują efekt bioluminescencji mający miejsce podczas enzymatycznego rozkładu ATP. Systemy bardziej zaawansowane mierzą również luminescencję podczas rozkładu AMP.

Narzędziem realizującym pomiar jest najczęściej luminometr. Ten łatwo mieszczący się w dłoni aparat umożliwił stworzenie prostego łatwo dostępnego i efektywnego systemu monitorowania higieny. System poboru oraz wstępnego przygotowania próbek jest maksymalnie uproszczony dzięki zastosowaniu wymazówek, z zawartymi w nich reagentami.

 

W naszym katalogu: Refraktometr CM-BASE

 

 

Chcesz otrzmywać informacje o nowych produktach i poradach technicznych?
Zapisz sie do jednego z naszych newsletterów tematycznych.

 

 

Opublikowane w: Recenzje sprzętu
Autor:

Jan Iwanicki

Rekomendowani producenci