www.e-laboratoria.pl

Refraktometry PAL kieszonkowe

Refraktometry PAL kieszonkowe

PAL to refraktometr dosłownie kieszonkowy. Stworzony specjalnie dla zastosowań mobilnych, produkcyjnych, do szybkiej kontroli jakości. Szybkiej, nie znaczy niedokładnej. Refraktometry PAL mają dokładność do 0.1%Brix i mogą obsługiwać skalę pomiarową: od 0 do 93%Brix. Są wodoszczelne, można je po pomiarze umyć pod bieżącą wodą. Możliwość pomiaru próbek o temp. do 100C z automatyczną kompensacją temperatury w całym zakresie czy automatyczna kalibracja wodą destylowaną to tylko nieliczne zalety tych małych lecz profesjonalnych refraktometrów.

Do unikalnych funkcji należy ELI czyli system ostrzegania przed zbyt intensywnym oświetleniem, mogącym zakłócić pomiar. Refraktometry standardowo wyposażone są w odczyt rzeczywistej temp. pomiaru, gniazdo ze stali nierdzewnej SUS, podświetlany LCD. Dostępne także w wersji z bezprzewodową transmisją danych (Bluetooth lub NFC) i przyjaznym oprogramowaniem na urządzenia mobilne.

3 produkt(ów)

na stronę

 1. Refraktometry kieszonkowe PAL

  Refraktometry kieszonkowe PAL

  Dostępne oprogramowanie na system AndroidKomunikacja NFCATC - (Automatic Temperature Compensation) automatyczna kompensacja temperaturyELI - (External Light Interference) automatyczna kontrola intensywności światła zewnętrznegoIP65 - klasa szczelności IP65Wyświetlacz z podświetleniem

  Refraktometry PAL doskonale sprawdzają się przy szybkich pomiarach w trudnych warunkach, przy kontroli jakości, w terenie (np. podczas zbiorów owoców lub ich przewtórstwie) lub w laboratorium. Posiadają rewelacyjny zakres kompensacji temperatury: od 10 do 100C. Wykonywane w róznych wersjach, pozwalają na objęcie zakresem pomiarowym każdego rodzaju próbki. Oprócz wartości mierzonej, dodatkowo na wyświetlaczu widoczna jest temperatura mierzonej próbki. Małe rozmiary, bateryjne zasilanie, wodoszczelność, kalibracja zwykłą, czystą wodą wodociągową oraz możliwość przemywania całego urządzenia strumieniem wody.

  • klasa szczelności IP65
  • komunikacja NFC
   • pamięć 100 pomiarów, zegar czasu rzeczywistego
   • komunikacja zbliżeniowa NFC (komputery PC, urządzenia mobilne)
   • oprogramowanie PAL Droid NFC

  Refraktometry PAL posiadają wyświetlacz LCD z podświetleniem i gniazdo ze stali nierdzewnej SUS.

  Komunikacja zbliżeniowa NFC i dużo więcej
  NFC pozwala na prostą transmisję danych przez zbliżenie telefonu komórkowego do refraktometru. Po zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji PAL Droid NFC wyniki można archiwizować, prezentować w formie wykresów i przesyłać na inne urządzenia, np. na komputer PC celem obróbki w MS Excel (R). Wyniki można także przeliczać na inne skale. Jedno urządzenie może mieć teraz dziesiątki zastosowań. 
  Zobacz więcej (15 pozycji) ...
 2. Refraktometry PAL specjalne

  Refraktometry PAL specjalne

  Dostępne oprogramowanie na system AndroidKomunikacja BluetoothATC - (Automatic Temperature Compensation) automatyczna kompensacja temperaturyELI - (External Light Interference) automatyczna kontrola intensywności światła zewnętrznegoIP65 - klasa szczelności IP65
  Promocja na refraktometry do miodu PAL-22S
  Cena netto: 705 zł (+23%VAT).
  Przesyłka kurierska: 25 zł (+23%VAT)
  Zadzwoń po więcej szczegółów: 12 261 95 00

  Refraktometry o skalach specjalnych umożliwiają podawanie wyniku bezpośrednio w wartościach stężenia lub innych parametrach fizycznych badanej substancji (np. temperatura zamarzania). Badanie refraktometryczne może więc w określonych warunkach z powodzeniem zastępować skomplikowane metody analityczne.

  • dostępne również w wersji z transmisją danych NFC, pamięcią 100 pomiarów i zegarem czasu rzeczywistego
  Zobacz więcej (9 pozycji) ...
 3. Bezinwazyjny miernik %Brix PAL-HIKARi

  Bezinwazyjny miernik %Brix PAL-HIKARi

  Możliwość programowaniaIP64 - klasa szczelności IP64Wyświetlacz z podświetleniem
  • bezinwazyjny, bezdotykowy pomiar %Brix
  • zastosowanie: jabłka, możliwe też inne duże owoce o cienkiej skórce
  • zakres pomiarowy: 10.0 do 18.0%Brix; 5 do 35°C
  • kwasowość ogólna
  • funkcja dopasowania charakterystyki (OFFSET)
  • rozdzielczość: 0.1%Brix; 0.1°C
  • dokładność: ± 0.5 %Brix; ± 1°C
  • zakres temperatur mierzonego produktu: 5 to 35°C (temp. musi być ustabilizowana)
  • wbudowany czujnik temperatury (podczerwień)
  • klasa szczelności: IP64


  Bezinwazyjny pomiar %Brix w jabłkach. Skuteczny i szybki pomiar można wykonywać nawet na wiszących owocach, bez ich naruszania. Nie jest już potrzebne krojenie lub wyciskanie soku. PAL-HIKARi wykorzystuje bliską podczerwień do wgłębnego lecz bezinwazyjnego pomiaru zawartości substancji stałych. Posiada funkcję OFFSET (automatyczne przeliczanie wyniku zgodnie z równaniem y=x+a). Nie wymaga kalibracji, zawsze gotowy do pracy.

   

  Zobacz więcej ...

3 produkt(ów)

na stronę

Rekomendowani producenci